25 Temmuz 2015

Mykonos da Mikonos`un en güzel plajları, beachleri, nereye gidilmeli, gece hayatı, çılgın partileri, ne yenir, nerede kalınır!!!

                                                                                                       sanatçıları bir harika dostum
         
Mykonos 

Selamlar;

Önceliğim, herkesin de önceliği olan Mykonos`un en güzel plajları yada beachleri hangisidir sorusuna cevap vermek olacak.Çünkü sabahın erken saatlerinden, gecenin en son anlarına kadar hayat buralarda akıyor..Sonrasında eski şehir merkezi, restoranlar ve diğer eğlence şeysilerini yazacağım..

Yaz bitmeden yazmak istedim.Bir kısmı bayram tatiline ve temmuz yüksek sezonuna denk gelen Mykonos (belirtme sebebim fiyat farklılıkları ve kalabalık etkisi) (kimine göre mikonos:)  tatilimi gerekli gereksiz bilgiler ışığında paylaşacağım.Bir önceki Paris yazımı yarıda bırakıp asıl Mykonos'u yazma sebebim, internetde ki Türk sayfalarında bulunan bilgilerin bana göre yetersiz kalması. 

İmla hatalarını ve düzensiz dizilimi affedin, özenirsem yazılarım hep yarıda kalıyor.
Birde çift olarak çektiğimiz selfiler sizi bunaltabilir ama iki kişilik dünyamız böyle ne yapalım:)

Yedi günümü ayırdım bu adaya ama yine de küçük gözüken bu kara parçasına yetmedi:)
Eğer ki gemilerle bir günlük schengensiz geldiyseniz yazımın yine de faydası olacaktır.Hatta süper bir iki tüyo verebilirim!!!

*Akşam saatlerinde yeni liman denen bölgeye devasa gemiler yanaşıyor ancak bu her gün olmuyor.Bu şu demek oluyor, ki aralarında Türk gemileri de varsa binlerce kişi o akşam merkez de ve diğer günün gündüzünde de akşam 4 e kadar belirli sahillere akın edecekler..Özellikle firmalar Super Paradise ve Elia beache götürüyor misafirlerini..dediğim gibi biraz özel alana önem verdiğim için ben planlarımı bu gemilere göre yaptım:)

bunun gibi aynı anda 3 gemi gördüm sizce !!!Mykonos Ada içi Ulaşım - "önemli"

Benim için öncelik, adanın için deki ulaşımdı.
Evet otobüs var, balıkçı tekneleri ile bir kısım beach-plajlara ulaşım var hatta taksi bile var yok gibi:)

Ne olursa olsun bir şey kiralayın, gerekirse başka bir şeylerden kısın ama motor, atv yada araç bir şey bulun..

Ben atv kiraladım ve yedi gün deliler gibi gezdim 10 euro yakıt ücreti verdim.Şaka gibi..
İnanın aldığınız haz, tatilinizin zevkini katlıyor.

Yüzümde her daim gülücükler:)
         Mykonos ve diğer yunan adalarında motor, araç ve atv kiralamak için ehliyet gerekli midir hangi sınıf ehliyet ve ücretleri ne kadardır!!

Türk ehliyetiniz olsun yeter, onu zaten rehin alıyorlar çünkü trafik polisi yok:)
Motor ehliyeti falan istemiyorlar...

Israrla ulaşım aracı kiralayın dememin sebebi;
Mykonos parti adası, eğlence adası, gün batımını izleme adası ve onsekizden fazla altın gibi kumu ve pırıl pırıl denizi olan bir ada..Gün için de; muhtelif yerlerde yaşınıza yada dinlediğiniz müziğe hatta yaşamak istediğiniz keyfe göre, farklı saatlerde aktiviteler oluyor.

Gün batımını da bir de şurdan mı izlesek keyfi:)


Plaj - Beachleri arasında ki mesafeler kısa 10-15 dakika da hop başka bir yere gitme özgürlüğü.Ve işin en güzel yanı istediğiniz yere park edebilirsiniz, ayrıca hiç bir yerde park ücreti yok:)

her yer park:)


atv kullanmak o kadar kolay ki size anlatamam..(ada da motor ve atvlerin kadın kullanıcılar daha çok!!!)
Atvler iki kişilik ve arkaya bir çanta atabiliyorsunuz.
Daha ne olsun.....

*Fiyatlar atv için, online önceden yer ayırtırsanız günlük 25-30 euro arası.
 Aracı kaldığınız hotele getirmelerini ve yine istediğiniz yerden teslim edecek şekilde keyfinize göre  ayarlamanızı tavsiye ediyorum.Ücrete bu dediklerim dahil.
 Unutmadan arka vitesi olan ve adanın her yerinin yokuş olduğu düşünülürse, güçlü olanlardan isteyin.Fiyat aynı kandırmasınlar sizi:)

*diğer ulaşım araçları farklı tüm sitelerde ayrıntılı paylaşıldığından burada yazmayacağım..ama taksiler bazı mekanları kayırıyorlar gibi her yerde bulamayabilirsiniz.Otobüsler vakitli ama her yere uğramıyor.Ancak dikkatimi çeken birşey oldu bazı beach clubların kendi servisleri var dolmuş gibi onlar daha çok işinize yarayabilir..

Mykonos`un (Mikonos) en güzel Beach Clubları - Plajları - Sahilleri - Kumsalları - Koyları- Denizleri

Efendim bu atv denen meret o kadar eğlenceli ki, adanın tüm güney sahillerini keşfetmek bahanem oldu..Yedi günde yaşadığım deneyimlere göre sıralamayı yapacağım, gerisine siz kara verin...Bence fazlası ile yetecektir size..

* hizmette sınır tanımayan ben en, güzel ve eğlenceli koyların, beachlerin olduğu ev yapımı bir harita hazırladım.Bence tatiliniz için yeterli olacaktır bu yerler..
Kendi beğeni ve avantaj sırama göre yazacağım:)
Kriterlerim sırası ile;
-Altın gibi bir kumsal ve yine denizi kumlu ve hemen derinleşmeyen
-Ada, ara ara çok rüzgarlı olduğundan, bu gibi günlerde denizi sakin olan
-Efendim yemekleri ve muziği cidden keyif veren
-Gelen kitle ve yaş oranı
-Bencilce olacak ama ülkemizden gelen turistlerin az olacağı
ve bir iki özelliği de bana kalsın olan kriterlerime göre;

Bolca görsel paylaşacağım karar vermenizi sağlayacaktır...

*Bir kaç arkadaşım sorduktan sonra, sizlere de şu bilgiyi vereyim..
Mykonos çılgınlıklar adası diye anılıyor hatta her yerde çıldırmalar hatta çıplaklar falan var deniyor ama öyle bir şey yok..
Evet, günlük su ihtiyacımızın çok daha üzerinde içki tüketiliyor, deliler gibi dans ediliyor hatta çığlıklar eşliğinde aptal şeyler yapılıyor ama çoğunuzun umduğu yada hayal ettiği şeyler dönmüyor bu adada.Biraz da aslında pazarlama tekniği bu efsaneler.
En çılgınca gelecek şeyler Tropicana Beach de akşam 6 gibi başlayan partilerde onsekiz yaş altı gençlerin aşırı doz içki sonrası yaptıkları tatlı salaklıklar:)izlemesi keyifli ama o kadar...
Çıplaklar eskiden adayı mekan edinmişler ancak sonrasında sanırım rahatsız olduklarından dolayı başka kuytu adalara yönelmişler...belki bir kaç tane koyların köşelerinde çıplak görürsünüz ama onlarda genellikle yaşı geçkin gay amcalar:)
Hatta size şunu söyleyeyim Türkiye plajlarında üstsüz güneşlenen görebilirsiniz ama bu ada da zor :)
Bence yeni moda erkek kadın fark etmiyor küçük-kısa deniz kıyafetleri:)
Israrla nude friendly bölgeleri deneyimlemek istiyorsanız adanın kuzey tarafına yada en uç koylar ki oraları bulmak büyük başarı istiyor, çabalayabilirsiniz:)
Yolların kimi zaman toprak ve bir aracın geçeceği genişlikte olduğunu belirtmek isterim...

Muhteşem Mykonos (Mikonos) da hangi koylar da beach  plaj deniz sahil mekanları nerede nasıl parti saatleri hangisi huzurlu neresi eğlenceli yemekleri hangisinin güzel fiyatları nasıl ne yapılmalı gay  ve nude friendly nereleri var sorunsallarına kendimce cevap vermek kerekirse

Mykonos`un Mikonosun en güzel plajları denizleri ve beachleri hangisidir ? Bence !!!

Nammos Restaurant Beach - Psarou Koyu

Efendim burasi orası ;) yani bendenizinin mekanı oldu diyebilirim..
Mykonos da tabelası olmayan, yerel haritalarda gözükmeyen aslında bilinçli olarak gözükmek istemeyen muhteşem bir koyun içinde saklı harika bir yer.

Rüzgarlı havalar da tercihim hep burası oldu.
Denizi inanılmaz berrak, kumu tarifsiz güzel ve adada en çok eksikliği hissedilen yeşil bitki örtüsü burada size eşlik ediyor.

Normal bir günde Cidden adanın rüzgar ile sallandığı bir günde, karar sizinMekanın müzik sistemi, tartışmasız mükemmel..Denizde bile size harika melodiler eşlik ediyor ama kulağınızı tırmalamadan, nasıl kurmuşlar bu sistemi bilemedim..

Restoranı, burasını diğerlerinden ayıran bir özelliğe sahip; mükemmel bir mutfağı var ve saat beş gibi herkes masaların üzerinde dans ederek kısaca yediklerini hazmediyor:)İki ayrı barı var ve kiminle sohbet ettiysem kokteyllerinin harika olduğunu söylediler..

Özellikle belli günlerde cumartesi-pazar- salı çok kalabalık oluyor.Rezervasyonsuz gitmeyin.Giderseniz de aşağıda size vereceğim tüyodan yararlanın.

Dezavantajlarına gelecek olursak;
Jetsetlerin adada ki gündüz mekanı burası..Ancak hemen yanım da Lindsay Lohan dans etsin bir diğer yanım da ünlü bir yıldız güneşlensin modu sizi rahatsız etmeyecekse!!!açıkçası beni etmedi;)
Yatlar neredeyse ileri deniz manzaranızı kapatıyor..
Biraz da tuzlu diyebiliriz, diğer beach - plajlara göre..
İki şezlong bir şemsiye, ön yada arka fark etmez her yer için 60 euro.

*tüyo ve bilgiler

Öncelikle gelenleri kendi belirledikleri bir düzene göre yerleştirmeye çalışıyorlar.Aileler plajın en sağına, ortaya çiftler ve sol tarafa gençleri ve bekarları konuşlandırıyorlar:)Komik ama işe yarıyor..
Size tavsiyem en sol ile orta taraf arasında bir yer edinin ilerleyen saatlerde en çok eğlence bu şezlonglarda oluyor..

Belki saçma gelecek ama beşten sonra, yine bu gibi elit plajlarda başlayan eğlencelere katılacaksanız mayonuzun üstüne giyecek şık bir gömlek özelikle beyaz yada sade tarz bir t-shirt yanınız da bulundurmanızı tavsiye ederim..Hem cinslerim uyarayım da sizi..Kadınlar da özellikle bu gibi mekanlar da şık bir bikini üzerine hoş bir pareo hazır bulundursun..İtiraf etmek gerekirse herkes çok tarz ve alımlı takılıyor belli saatlerden sonra..Sonra canınız sıkılmasın:)Ben üç beyaz gömlek eskittim bu uğurda:)

Benim favorim bu baba oğuldu:) sizce gömlek şart mı!!!
Eğer ki rezervasyonsuz gidecekseniz sabah 11 gibi gidin.En önden yer istiyorsanız ki gerek yok, Yanni isimli amcamız oranın şezlong maestrosu eline iyi bir şeyler gizliden şıkıştırın hop öndesiniz:)

Birde şezlonglarda ve her defasında aldığınız duşta size yeni havlu veriyorlar..Çantanızda ki büyük bir yükten kurtulmuş oluyorsunuz.

Neredeyse tüm adanın beach clublarında internet bedava ve buranın wifi hızı da gayet tatmin ediciydi..
Size bir tüyo daha neredeyse tüm mekanların wifi şifresi o mekanın adı ve bulunduğunuz sene yada mykonos ve bulunduğunuz sene ;)

Bu koy cidden çok güzel eğer ki tercihiniz Nammos da eğlenmek değilse hemen yan tarafta bulunan diğer firmanın şezlonglarını  yada boş alanda bulunan yerlere havlunuzu sererek bu muhteşem kumsalın ve denizin tadını çıkarabilirsiniz..

Scorpios Beach Mykonos - Paraga koyu


En çok eğlendiğim, keyif aldığım yer burasıydı.Biraz kayırarak anlatacağım kusura bakmayın...

Bu adanın gün batımının en güzel yaşandığı yer little venice diyorlar, inanmayın siz onlara!!
Tam da bu mekanın kurulduğu, sade ama etkileyici bir mimarinin üzerin de yemek sonrası, minderlere konuşlanıp büyülü bir denizde kaybolan güneşi izlemek...Tarifi yok dostlar...

demiştim size:)
Bu büyülü anlara bir kaç kere tanık olabilmek için akşam yemeklerimizi buraya kaydırdık..
Mutfağı inanılmaz iyi..mezelerin hepsini öneririm (tyriza, tempura ve baharatlı cheese yanyana super üçlümüz oldu) ayrıca balığı çok farklı pişiriyorlar lezzeti tam kıvamını buluyor..

civar masa komşularınızın enerjisi çok yüksek, sizede yansıyor!!

Manzaradan kasıt!!!
Bu sene açıldı.(2015)Ayrıca işletmecisinin de Nammos`un eski yöneticilerinden Gorge (inanılmaz misafirperver, dünya jetsetinin hepsini tanıyor diyebilirim.özel bir gün yada rezervasyon sorunu yaşarsanız özelden cebini verebilirim) olduğunu düşünürsek ve tanıtım amaçlımı bilemedim bir çok dünya starını ve ünlü ceolarını genellikle akşamları burada gördüm.Kısaca üst segment dünyalıların tercih ettiği bir mekan olmuş kısa sürede..Hımm mesala yan yana kimlerle dans ettim:)

Kısaca biz şöyle yapıyorduk.Nammos yada başka bir mekan da after beş partilerine takılıyorduk.
Akşam yedi gibi buraya yemeğe geçiyorduk.Gün batımı ritüeli başlamadan tatlılarımızı alıp güneşi uğurlamak için hazırladıkları minderlere uzanıyorduk..
Sonrasında canlı muzik (tamamen dans odaklı) yada ünlü djlerin olduğu bir gece ise burada devam ediyorduk..

devam etmek gerek;)Bir diğer gecenin bitmek bilmeyen eğlencesi
Efendim burası koyun en sivri ucuna konuşlanmış private şezlongların da olduğu kayalar üzerine kurulmuş bir mekan.Kısacası mini mini bir plajı var, kısmen gündüzleri güneşlenmek için tercih edilebilir ama rüzgar rahatsız edebilir.İki şezlong fiyatı 100 euro.Sanırım adanın en pahalı şezlongları burada..Bir gündüz takıldık ama deniz de yüzmeyi her şeye tercih edenlerden olduğum için keyif alamadım.Tavsiyem akşam 6 dan sonra buraya gelmeniz..

*Burada gündüz de olsa şık olmalısınız ne yazık ki.Şıklıktan kastım sade ve tarz.
Zaten Scoripos kendini bohem ve luxury olarak tanımlıyor!!
Yemek için kesinlikle rezervasyon yaptırın derim çünkü dediğim gibi dünya jet setinin şu an ki favori mekanı burası yer bulmanız zor olabilir..
Mekana girişi diğer tüm beach clublar gibi ücretsiz.Ancak kapıda ne için geldiğinizi sorabilirler, rahat olun bir şeyler içeceğim barda yada ortamı beğenirsem karar vereceğim diyebilirsiniz..
İnternet her yer gibi free ve hızı bir numara..Sanırım bolca video ve görsel paylaşmamızı istiyorlar.Güven böyle bir şey:)
Hiç bir şey yapmaycaksanız bile gün batımını bir kerede buradan izleyin..
Cumartesi, pazar ve salı sanırım burası için de en yoğun günler..

Dezavantajları, biraz pahalı ama aldığınız tatmin yetecektir.Birde dünyanın tüm güzel insanlarını burada mı toplamışlar diyebileceğiniz anlar olabilir:)

---ulaşım -  pagara koyunu gösteren tabelaları izleyin, sonrasında kendi göstergeleri size yön verecektir.otobüs yada başka bir şey buraya direkt gitmiyor.Ancak pagara koyunda inip en sağ tarafa geçip biraz yukarı yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz..siz beni dinleyin lastikli birşeyler kiralayın..her bütçeye uygun bir şey var..

Super Paradise 

Dünya çapında, adanın çılgınlıklarını tanıtan iki beach clubdan biri de burası..

Beyaz altın tadında ki kumsalı ve açık turkuaz renkli denizi ile sizleri karşılıyor..
Klasikleşmiş after five beach partilerinin atalarından biri..

Kitle şöyle efendim, eğer ki bahsettiğim koca gemilerin turları gelmişse önünüz arkanız bizim millet ve İtalyanlar ayrıca yaş ortalaması 35 üstü..
Değilse yaş ortalaması daha genç ve dinamik ortalama 20-25 üstü gibi..

Denizi ve kumsalı buranın da inanılmaz güzel..Açıkcası nerdeyse güney de bulunan tüm koylar bu renk ahenginde ve fazlası ile tatmin edici...

artık siz çektiğim görsellerden ve yorumlarından hangisini seçerseniz!!Partileri çok eğlenceli herkes kendi havasında..Gece 11`e kadar dım tıs tadında..Ben eğlendim ama biraz erkek oranının fazla olması her mekanın büyüsünü bozduğu gibi buranında biraz havasını bozabiliyor:) (alınmaca olmasın) Bu durum benim gibi sizinde canınızı sıkarsa aşağıda güzel bir tüyo vereceğim!!

çok mu eğlenmişiz ne!!

Bu arada denizi çok keyifli, derinleşme bir anda olmuyor ve kumu çok güzel...
Yan tarafında başka bir mekanın şezlong yerleri daha var ayrıca ara ara havlu atabileceğiniz nacizane yerlerde mevcut.

*Bu arada partileri herkese açık, bu gibi mekanlara giriş falan ücretsiz.İster boşalan herhangi bir şezlongda oturarak müzik eşliğinde olanları izleyin, ister bir iki drink alıp olay çıkaranlardan olun keyfinize bakar:)Ben masaların üstünü sevenlerdenim!!!

İki kişi şezlong fiyatları ön 30, bir arka 25 ve diğer her yer 18 euro.Ön iki sırada havlu veriyorlar.Ayrıca havluyu kiralama imkanı da var 4 euro:)

Dezavantajları;
Açıkcası restoranı beni üzdü.Üniversite kantinleri tadın da ve yemeği tabildot gibi alıyorsunuz. Girdiğiniz yerde ki yemek kokusu sizi yoruyor.Tek avantajı içki içenler için market gibi uygun fiyata satış var...Yemek ve içecek fiyatları diğer mekanlara göre daha makul..

Rüzgarlı havalarda çok da korunaklı değil..

Gemilere dikkat!!!

Muzikleri biraz old fashion, eğerki özel bir parti yoksa..

*Bu arada tüm ada nereye giderseniz gidin Türkçe mixler çalıyor.Hayatım da hiç duymadığım ülkemiz sanatçıları ve medarı iftiharımız Tarkanımız...Sanırım Yunanlılar onlara sağladığımız faydanın fazlası ile farkındalar..

Ulaşım - otobüs, kendi servisleri ve balıkçı tekneleri yani yok yok herşekilde rahat rahat buraya ulaşırsınız..

Jackie O Super Paradise Beach Club

Açıkçası Instagramdan burayı beğenmiştim ama kararsız kalmıştım..Şansa Super Paradise`ın restoranı ile kanımız uyuşmayınca, koyun en sağına doğru yer değişikliğinde hayır var diyerek buraya geçtim..Tabi havlular ve diğer eşyası şeyleri şezlonglar da bırakarak..

Burası gay friendly bir mekan.Aşağı deniz kısmında hoş şezlonglar, yukarı havuz kısmın da güzel bir restoran, bar var.Ayrıca fevkalade etkileyici bir manzara da sizi bekliyor.

Birde spasının olması, bence kendisini biraz ayrıcalıklı yapmış..

Efendim yemekleri, özellikle tatlıları nefis..Manzarası da, bu topraklarda bulamayacağınız demli çay tadında...
Yemek sonrası bulabilirseniz yastıklarda, yoksa havuz içinde takılarak denizin tatlı rüzgarı eşliğinde vakit geçirmek çok keyifli..

*İnstagramın, klasik luxury photolarından birini, bu havuz da elinizde içeceğiniz masmavi denize yüzünüzü dönerek, biraz da programla renkleri kontraslaştırarak elde edebilirsiniz

Yemek sonrası, parti öncesi keyif !!!
Barı çok keyifli, barmenler çok dost canlısı hatta çalışanlar buranın özel amacına göre seçildiği için fazla güler yüzlüler:)

Gün batımına doğru başlayan drag queen show bambaşka bir deneyim..Kesinlikle bir tadına bakın o anların...

 playback yapıyor ama çok eğlenceli...Kesinlikle rahat edebileceğiniz ve ve ufuklara dalarak müzikler eşliğinde hayallerinize ufak bir merhaba diyebileceğiniz bir mekan..

ufuklara değil de keyiflere daldığımız bir an
Dezavantajları
Gay friendly bir mekan olduğundan ve ben kendilerini aslında çok sıcak kanlı bilirim, buradaki çiftler çok kasıntı anlam veremedim.Tabi straight (yani aynı cinse ilgi duymayan bizgiller) kitle de yarı yarıya buraya iştigal etmiş durumdayız...Dengeleniyor ortam:)
Birde, akşam gün batımı ritüeli başlayana kadar ki çalan müzikler, eskinin siyah beyaz çizgi film müzikleri tadında..Biraz baya biliyor..
Restoranın fiyatları biraz yüksek geldi ama lezzet tatmin edici..

Ulaşım - direkt vadinin arkasından buraya çıkan bir araç yolu var.Ancak benim gibi biraz super paradise biraz burası takılabilirsiniz..  

Solymar Beach - Agia Anna Koyu

Büyüleyici bir kumsal ve sahil daha Agia Anna koyunda sizi bekliyor..
Bu güzel sahili tercih edenler daha çok Yunan ve Eu bölgesinden.
Sanki tekrar tekrar burayı tercih eden bir kitle gibi..
Yaş oranı 25 up denebilir..Dinanmik, enerjisi olan bir mekan..
Bir günlük tahminimce, daha çok kadınların grup halinde tercih ettiği bir mekan gibi!!!
Light Huzur, deniz, güneş ve kumsal dinletisi arıyorsanız burası tam sizlik..
Koyun büyükçe bir kısmını şezlong istilasından korumuşlar anacak önümüzde ki seneler şezlonglar bu boş yerleri de yer!!!

Benim rüzgarlı gün çekimim
Netten inceleyip iyi bir günene gıpta ettiğim görseller:(sizce!!
Rüzgarı sert bir günde buraya denk geldik.Biraz vakit geçirip Elia`ya geçtik.Daha sonra keşke burada mı günü tamamlasaydık dediğim bir yer.
Havanın sakin olduğu bir güne denk gelen görselleri inceledim de, inanın suyla toprağın büyüleyici bir renk aroması var.
Kaldığımız süre zarfında müzikler çok naifti.
Restoranı, ünlü bir şef eşliğinde ağırlıklı Yunan lezzetlerini sunuyor.Tabak porsiyonları küçük ve bu oran da fiyatları yüksek..
Kimi zaman yerel yıldızların konserleri oluyor.Bence tadına bakılması gereken bir koy ve mekan.Sizi duyar gibiyim neye vakit yetireceğiz der gibisiniz:)

İki Şezlong ve şemsiye 30 euro, havlu veriyorlar.Plaj tarafında hizmet çok iyi.

Ancak şezlonglara istediğim içecek fiyatları olsun, incelediğim restoran menüsü olsun en üst mekanların ücretleri ile aynı.Sanırım belli bir zümreye hitap etmek istiyorlar..

Daha uygun bir yer ararsanız yandaki mekanlara, oda olmadı bembeyaz kumlara atın havlunuzu mis gibi deniz..Size kalmış..


Ulaşım - sanırım kendi imkanlarınızla!!!

Elia Beach Plajı Koyu 

Eğer ki rüzgar yoksa adanın en güzel koylarından biri burası;
Yerel halk nedense Paraga koyunun en iyisi olduğunda ısrarlı ama!!!
Ve huzur ve sakinlikse aradığınız yer burası olabilir...

efendim sabah koşusu manzaram

Koyun girişinde göreceğiniz restoran, adı da Elia gerçekten lezzet konusunda başarılı bir yer.

Yemeğinizi yatınıza da sipariş edebilirsiniz!!!

Efendim burası için tavsiyem;
Plajın en sağı yoğunlukla gaylere ait şezlonglardan oluşuyor..hemen yanın da lgbt bayrağını göreceksiniz zaten..onun yan tarafını tercih edebilirsiniz denize girmek için en güzel yer burası.Çünkü palaja girerken hemen solda bulunan Elia`nın kendi şezlonglarında, çoğunlukla Türkiye`den gelen turların misafirleri oluyor..Bence bazen uzak kalmak iyidir:)

Koyda bulunan üç ayrı mekanın, iki şezlong ve şemsiye için istediği rakam 20 euro gibi, bu fiyata havlu yok.Ayrıca önde ki şezlonglar için ayrıca yeme içme faliyetinde bulunmanız rica ediliyor!!

burası koyun ortası, taa o gördüğünüz en uç da lbgt friendly bölgesi!!Bu koyun bir özelliği diğer popüler koylarda ki gibi her yer istila edilmemiş.Havlunuzu atıp da rahat rahat denizin tadınını çıkarabileceğiniz korunmuş alanlar mevcut.

Diğer bir çok koyda olan after 5 partileri burada yok...Ancak cidden güzel bir deniz sizi bekliyor.
Bir gün bu koya ayrılabilir..


Genellikle çıplakların olduğu plaj diye geçse de en sağ taraf da bir kaç amca haricinde birşey yok:)
Dedim ya adanın pazarlama tekniklerinden biri..

*En sağ tarafta bulunan çoğunlukla gaylere ayrılan kısım onlardan değilseniz sizi ve onları sıkabilir.
 Kendi arındırılmış bölgeleri gibi saygı duymak ta fayda var:)


Tropicana Beach Party ve Paradise Beach Clubları -

Bu koy bir harika dostlar ama kime neye göre:)
Bir kere denizine girip, gündüz hallerini görmek için non parti zamanında geldim..
Takılmama sebebim yaş oranı çok düşük ve bekarlara daha çok hitap eden bir yer!!
Meraktan araya kaynamış çok turistik aileleri saymazsak:) 

Yalnız denizi ve kumsalı yine tadından yenmeyecek kadar güzel...
Şezlonglar gececi gençlerin gündüz uykularını almak için kullanımında diyebiliriz:)
Rüzgarlı havalar da yorabilir..

nerede bu gençler dediğiniz denizin size ait olduğu saatler


Mykonos Adasının en çılgın gibi gözüken partileri bu koyda sizi bekliyor.
Bence daha deli dolu partilerin burada olma sebebi yaş ortalamasının cidden küçük olması..
Ara ara 15 yaşa bile denk gelebiliyorsunuz.
Ama şu da bir gerçek her yaştan aralara serpilmiş bireyler, bu yüksek voltaj enerjiden nasipleniyor..

Bitmeyen dans ve delirmece  yapmışlarMekan değiştirmeden önce bir kaç kere kısa süreliğine akşam 20-21 arası buraya uğruyorduk..Kısa sürelide olsa deli gibi dans etmek ve pozitif enerjilerinden biraz çalıp geceye akmak inanılmaz iyi geliyordu:)

*Bulundukları yaş gereği biraz uçarı davranmak, umarsız olmak, hepimizin o yaşlar da yaptığı saçmalıkları denemek normal..Sadece içki ve bu benzeri şeylerin fazla kullanım sonrası etkisi ile aralar da bazıları uç hareketler de bulunabiliyor..Ama ne olursa olsun kimse kimseyi rahatsız etmiyor..O konuda saygı dnalarına işlemiş gibi..
Örneğin kız yada erkek birbirlerine kur yapıyor, hafif bir istememe bile iki tarafın selam vererek yollarına devam etmeleri eşliğinde gece de kaybolup gidiyor..
Açıkçası herkes keyfine bakıyor..

Ulaşım - Herbişey buraya gidiyor ve merkeze de en yakın koylardan biri..

kısaca;

Mykonos`un tüm koyları birbirinden harika..Ortak özellikleri, neredeyse tümünün pırıl pırıl bir denize ve muhteşem bir kumsala sahip olması..

Seçim sizin diğer kıstaslarınıza göre olursa, çok daha keyif alırsınız.Ben sadece kendimin yorumlayıcısıyım...

Mykonos Adasında Nerede Kalınır

Öncelikle adanın güney tarafını seçmekte fayda var..Yüksek sezon da hotel fiyatları anormal yüksek.Yunanlıların iflas etmesi falan bu adaya ters etki yaratmış:)

Açıkçası Myknos`un, yazın eğlence ve deniz için Dünya`da en çok tercih edilen üç yerinden biri olması ve otel sayısının da bu talebe göre az olması da diğer bir sebep.

Kısaca ulaşım aracınız varsa kalacağınız yer nerede olursa olsun fark etmez.
Kimi zaman gece geç dönmek isteyeceksiniz otobüs olmayacak, ki taksi bulabilirseniz onu kullanacaksınız daha da pahlıya gelecek ulaşım!!!

Benim konakladığım otel denize 100 metre ve içinde havuzu olan çok temiz bir yerdi.
Ama gerçek şu ki ne havuzu kullandık ne de otelin başka bir şeyini sadece akşam üst baş değiştirmek ve gece geç saatlerde uyumak amaçlı kullandık.Bir de kahvaltı, başka oteli hiç görmedik desem yalan olmaz!! Çünkü ada buna izin vermiyor:)

*İşe yarar bir bilgi de, ada her an rüzgarlı olabilme olasılığına sahip, otel de daha çok vakit geçirecekseniz, yazın güney taraflarında ve vadi olmayan daha alçak ve merkezi yerleri seçebilirsiniz.

*bilgi gibi bir şey;
 Uygun fiyata kalmak istiyorsanız booking com gibi sitelerden otelleri bulun ve direkt arayın oteli  komisyon ödememek için size çok cazip fiyatlar verecekler.Tüm ada halkı hele nakit işin içine  girerse vergi ödememek için uçuk indirimler yapabiliyor:) her şeyde geçerli bu dediğim!!
Devamı geliyor....


Notlar
or. 

Kalo livada çıplak ama is yok. 

Gece klubü cavo paradise Yada space

Tasarımcılar inanılmaz ve sanat Galerileri inanılmaz etkileyici eserler barındırıyor. 
5 yorum:

 1. Merhaba size nasıl ulasabiliriz bilgi almak için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. buradan yazabilirsiniz.herkes faydalanmış olur:)

   Sil
 2. merhaba scorpios için giriş ücreti var mı? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba,

  1 yarım 2 tam gün 2 çift olarak Mikonos'tayız. Alkollü ve müzikli bir tatil hedefindeyiz. Tek ilgi çeken yazı sizin yazınız oldu :)Abartmamak kaydıyla iyi bir bütçe ayıracağız. Gündüz kum, deniz, güneş, akşamüstü beach party ve gece club gibi bir hedefimiz var.
  Tavsiyeleriniz bizim için önemli.
  teşekkürler.

  YanıtlaSil

hepsi sizindir tepe tepe kullanın:). Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 MAN in MODE, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena